# JG25-1.0HPX-45
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JG25-1.0HPX-45
- **Manufacturer:** Jensen Global Inc.
- **Category:** Tools
- **Subcategory:** Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jg25-1-0hpx-45
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jg25-1-0hpx-45#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Gauge:** 25
- **Inner Diameter:** 0.010" (0.25mm)
- **Number of Pieces:** 50
- **Outer Diameter:** 0.020" (0.51mm)