# JG23-0.25HP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JG23-0.25HP
- **Manufacturer:** Jensen Global Inc.
- **Category:** Tools
- **Subcategory:** Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jg23-0-25hp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jg23-0-25hp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Orange
- **Gauge:** 23
- **Inner Diameter:** 0.013" (0.33mm)
- **Number of Pieces:** 1000
- **Outer Diameter:** 0.025" (0.64mm)