# JG17-1.5HPX
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JG17-1.5HPX
- **Manufacturer:** Jensen Global Inc.
- **Category:** Tools
- **Subcategory:** Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jg17-1-5hpx
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jg17-1-5hpx#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Gauge:** 17
- **Inner Diameter:** 0.040" (1.02mm)
- **Number of Pieces:** 50
- **Outer Diameter:** 0.059" (1.50mm)