# JG15-1.5-45
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** JG15-1.5-45
- **Manufacturer:** Jensen Global Inc.
- **Category:** Tools
- **Subcategory:** Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/jg15-1-5-45
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/jg15-1-5-45#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Orange
- **Gauge:** 15
- **Inner Diameter:** 0.059" (1.50mm)
- **Number of Pieces:** 500
- **Outer Diameter:** 0.072" (1.83mm)