# J50C-2250-2569
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** J50C-2250-2569
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/j50c-2250-2569
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/j50c-2250-2569#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General
- **Color:** White
- **For Use With:** Ink Jet Printer
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 1.197" (30.40mm)
- **Location:** Indoor/Outdoor
- **Material:** Polyester
- **Printer Name:** BradyJet J4000, J5000 Color Label Printer, J50-CMYK
- **Width:** 2.250" (57.15mm)