# J49SMH-A-G-G-K-25M0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** J49SMH-A-G-G-K-25M0
- **Manufacturer:** Jauch Quartz GmbH
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/j49smh-a-g-g-k-25m0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/j49smh-a-g-g-k-25m0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 30 Ω
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Frequency Tolerance:** ±30ppm
- **Height:** 0.157" (4.00mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)