Part Number: IXSN35N100U1 Manufacturer: IXYS Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Transistors - IGBTs - Modules Product URL: https://distyparts.com/product/ixsn35n100u1 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ixsn35n100u1#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/76/03/8476038-IXGN72N60C3H1-ND.jpg Summary: IXSN35N100U1 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by IXYS and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: IXSN35N100U1 is a transistors - igbts - modules from IXYS. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Configuration: Single Current: 38 A Input: Standard Input Capacitance (Cies) @ Vce: 4.5 nF @ 25 V Mounting Type: Chassis Mount NTC Thermistor: No Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ) Power: 205 W Supplier Device Package: SOT-227B Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.5V @ 15V, 25A Voltage: 1000 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ixys Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/transistors-igbts-modules Canonical URL: https://distyparts.com/product/ixsn35n100u1