# IXA220I650NA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IXA220I650NA
- **Manufacturer:** IXYS
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Transistors - IGBTs - Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ixa220i650na
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ixa220i650na#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** Single
- **Current:** 225 A
- **IGBT Type:** PT
- **Input:** Standard
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **NTC Thermistor:** No
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C (TJ)
- **Power:** 625 W
- **Supplier Device Package:** SOT-227B
- **Voltage:** 650 V