# IXA12-HF5F10-27.000MHZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IXA12-HF5F10-27.000MHZ
- **Manufacturer:** ILSI
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ixa12-hf5f10-27-000mhz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ixa12-hf5f10-27-000mhz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 100 Ω
- **Frequency:** 27 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Frequency Tolerance:** ±20ppm
- **Height:** 0.022" (0.55mm)
- **Load Capacitance:** 10pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)