# ISR-12V-10K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ISR-12V-10K
- **Manufacturer:** R-K Electronics, Inc.
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/isr-12v-10k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/isr-12v-10k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Rating @ Voltage:** 5A @ 250VAC
- **Distance:** 304.8m
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 55°C
- **Output Type:** Relay
- **Sensitivity:** 10kOhm