# ISM91-3151BH-50.000MHZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ISM91-3151BH-50.000MHZ
- **Manufacturer:** ILSI
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ism91-3151bh-50-000mhz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ism91-3151bh-50-000mhz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 70mA
- **Frequency:** 50 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.063" (1.60mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS, TTL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V