Part Number: ISL55007IEZ-T7 Manufacturer: Renesas Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Amplifiers Product URL: https://distyparts.com/product/isl55007iez-t7-2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/isl55007iez-t7-2#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/47/01/14470126-ISL55007IEZ-T7-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/NU/P4/11/NUP4114UCLW1T2GOSDKR-ND.jpg Summary: ISL55007IEZ-T7 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Renesas and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ISL55007IEZ-T7 is a rf amplifiers from Renesas. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 20.7mA Frequency: 500MHz ~ 3GHz Gain: 17.1dB Mounting Type: Surface Mount Noise Figure: 3.8dB P1dB: 6.8dBm RF Type: Bluetooth Supplier Device Package: SC-70-6 Test Frequency: 2GHz Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/renesas Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-amplifiers Canonical URL: https://distyparts.com/product/isl55007iez-t7-2