# ISA16-32AH-28.63636MHZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ISA16-32AH-28.63636MHZ
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/isa16-32ah-28-63636mhz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/isa16-32ah-28-63636mhz#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 28.63636 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.043" (1.10mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V