# ISA11-3FBH-20.000MHZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ISA11-3FBH-20.000MHZ
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/isa11-3fbh-20-000mhz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/isa11-3fbh-20-000mhz#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** LVCMOS
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V