# IQ10-06NPOKW2S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IQ10-06NPOKW2S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/iq10-06npokw2s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/iq10-06npokw2s#rfq
- **Material:** Plastic
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 75°C (TA)
- **Output Type:** PNP-NC, 3-Wire
- **Response Frequency:** 2kHz
- **Sensing Distance:** 0.236" (6mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Shielded
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Voltage:** 10V ~ 30V