Part Number: INP1.2-12X34 Manufacturer: PowerFilm Inc. Category: Sensors, Transducers Subcategory: Solar Cells Product URL: https://distyparts.com/product/inp1-2-12x34 RFQ URL: https://distyparts.com/product/inp1-2-12x34#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/79/92/05/7992052-1996-DEV-EPEAS-CAPXX-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/84/84/14848418-1996-INP1.2-12X34-ND.jpg Summary: INP1.2-12X34 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by PowerFilm Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: INP1.2-12X34 is a solar cells from PowerFilm Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 9.4 mA Current @ Pmpp: 59 µA Power (Watts): 65 µW Size: 1.339" L x 0.472" W x 0.009" H (34.00mm x 12.00mm x 0.22mm) Voltage: 1.9 V Voltage @ Pmpp: 1.1 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/powerfilm-inc Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/solar-cells Canonical URL: https://distyparts.com/product/inp1-2-12x34