# INP1.2-12X34
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** INP1.2-12X34
- **Manufacturer:** PowerFilm Inc.
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Solar Cells
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/inp1-2-12x34
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/inp1-2-12x34#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 9.4 mA
- **Current @ Pmpp:** 59 µA
- **Power (Watts):** 65 µW
- **Size:** 1.339" L x 0.472" W x 0.009" H (34.00mm x 12.00mm x 0.22mm)
- **Voltage:** 1.9 V
- **Voltage @ Pmpp:** 1.1 V