# INND-TS30WAG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** INND-TS30WAG
- **Manufacturer:** Inolux
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Display Modules - LED Character and Numeric
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/innd-ts30wag
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/innd-ts30wag#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Common Pin:** Common Anode
- **Current:** 20mA
- **Digit:** 0.30" (7.62mm)
- **Display Type:** 7-Segment
- **Millicandela Rating:** 42.3mcd
- **Number of Characters:** 1
- **Power Dissipation (Max):** 114mW
- **Size:** 0.500" H x 0.300" W x 0.240" D (12.70mm x 7.62mm x 6.10mm)
- **Voltage:** 3.2V