# IME30-20NPSZC0S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IME30-20NPSZC0S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ime30-20npszc0s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ime30-20npszc0s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/79/01/14790155-1882-1269-ND.jpg
- **Ingress Protection:** IP67
- **Material:** Nickel-Plated Brass
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 75°C
- **Output Type:** PNP-NO, 3-Wire
- **Response Frequency:** 500Hz
- **Sensing Distance:** 0.787" (20mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Unshielded
- **Termination Style:** Connector
- **Voltage:** 10V ~ 30V