# IME30-20NPOZW2S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IME30-20NPOZW2S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ime30-20npozw2s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ime30-20npozw2s#rfq
- **Material:** Plastic
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 75°C (TA)
- **Output Type:** PNP-NC, 3-Wire
- **Response Frequency:** 500Hz
- **Sensing Distance:** 0.787" (20mm)
- **Sensor Type:** Inductive
- **Shielding:** Shielded
- **Termination Style:** Cable Leads
- **Voltage:** 10V ~ 30V