# IFL10M-200ND300X200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IFL10M-200ND300X200
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ifl10m-200nd300x200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ifl10m-200nd300x200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Non-Conductive, Double Sided
- **Length:** 11.811" (300.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Shape:** Sheet
- **Thickness:** 0.008" (0.20mm)
- **Type:** Shielding Sheet
- **Width:** 7.874" (200.00mm)