# ICS1527G-110T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ICS1527G-110T
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ics1527g-110t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ics1527g-110t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** No/No
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 110MHz
- **Input:** LVTTL
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVCMOS
- **PLL:** Yes with Bypass
- **Ratio:** 1:1
- **Supplier Device Package:** 16-TSSOP
- **Type:** Clock/Frequency Synthesizer, Frequency Generator
- **Voltage:** 3V ~ 3.6V