# IBPS047-SMSM-12.0IN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IBPS047-SMSM-12.0IN
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ibps047-smsm-12-0in
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ibps047-smsm-12-0in#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 40 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 150°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω