# IB047-SMSM-12.0IN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** IB047-SMSM-12.0IN
- **Manufacturer:** Amphenol Times Microwave Systems
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ib047-smsm-12-0in
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ib047-smsm-12-0in#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** 0.047" Flexible Cable
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 27 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 125°C