# I033-N7G0YEL40
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** I033-N7G0YEL40
- **Manufacturer:** LEDdynamics Inc.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/i033-n7g0yel40
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/i033-n7g0yel40#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Configuration:** Linear Light Strip
- **Current:** 40mA
- **Height:** 2.60mm
- **Lens Type:** Flat
- **Size:** 304.80mm L x 24.10mm W