# HX-SCE-1K-6.4-50-SS1-2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HX-SCE-1K-6.4-50-SS1-2
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-6-4-50-ss1-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-6-4-50-ss1-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Label Size:** 0.25" x 1.97" (6.4mm x 50.0mm)