# HX-SCE-1K-12.7-50-SS1-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HX-SCE-1K-12.7-50-SS1-4
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-12-7-50-ss1-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-12-7-50-ss1-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Label Size:** 0.50" W x 1.97" L (12.7mm x 50.0mm)