# HX-SCE-1K-12.7-50-2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HX-SCE-1K-12.7-50-2
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-12-7-50-2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hx-sce-1k-12-7-50-2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Label Size:** 0.50" x 1.97" (12.7mm x 50.0mm)