# HX-250-150-WT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HX-250-150-WT
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hx-250-150-wt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hx-250-150-wt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 1.50" W x 0.25" Dia (38.1mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.13" ~ 0.22" (3.2mm ~ 5.5mm)