# HX-187-150-WT-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HX-187-150-WT-S
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hx-187-150-wt-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hx-187-150-wt-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 1.50" W x 0.19" Dia (38.1mm x 4.8mm); Cable O.D. 0.09" ~ 0.15" (2.4mm ~ 3.8mm)