# HW-508318-2.5-9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HW-508318-2.5-9
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hw-508318-2-5-9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hw-508318-2-5-9#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 2.00" x 1.25" (50.8mm x 31.8mm)