# HW-09-20-T-D-1000-SM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HW-09-20-T-D-1000-SM
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hw-09-20-t-d-1000-sm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hw-09-20-t-d-1000-sm#rfq
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.065" (1.651mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 18
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)
- **Row Spacing:** 0.100" (2.54mm)