# HV732HTTE1004F
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HV732HTTE1004F
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hv732htte1004f
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hv732htte1004f#rfq
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.5W, 1/2W
- **Resistance:** 1 MΩ
- **Size:** 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 2010
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%