# HTTMS-3/8-1.75-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HTTMS-3/8-1.75-4
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/httms-3-8-1-75-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/httms-3-8-1-75-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Yellow
- **Label Size:** 0.375" Dia x 1.75" (9.53mm x 44.45mm)