# HSP48901JC-30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HSP48901JC-30
- **Manufacturer:** Intersil
- **Category:** Interface
- **Subcategory:** Filters - Active
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hsp48901jc-30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hsp48901jc-30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Filter Type:** FIR
- **Frequency:** 30MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Filters:** 2
- **Supplier Device Package:** 68-PLCC (24.23x24.23)
- **Voltage:** 4.75V ~ 5.25V