# HSP051-4M10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HSP051-4M10
- **Manufacturer:** STMicroelectronics
- **Category:** Circuit Protection
- **Subcategory:** TVS - Diodes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hsp051-4m10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hsp051-4m10#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/7-/14/497-14546-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** HDMI
- **Capacitance @ Frequency:** 0.4pF @ 200MHz ~ 2.5GHz
- **Current:** 1A (8/20碌s)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C (TJ)
- **Power Line Protection:** Yes
- **Supplier Device Package:** 10-UQFN (2.5x1)
- **Type:** Steering (Rail to Rail)
- **Unidirectional Channels:** 4
- **Voltage:** 10V