Part Number: HPC 6045NV-1R0Y Manufacturer: TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/hpc-6045nv-1r0y RFQ URL: https://distyparts.com/product/hpc-6045nv-1r0y#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/92/73/75/9273756-4816-HPC6028NF-100MTR-ND.jpg Summary: HPC 6045NV-1R0Y is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: HPC 6045NV-1R0Y is a fixed inductors from TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 13.5A Current Rating (Amps): 8 A DC Resistance (DCR): 10mOhm Height: 0.177" (4.50mm) Inductance: 1 µH Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Shielding: Shielded Size: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) Supplier Device Package: 2424 Tolerance: ±30% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tai-tech-advanced-electronics-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/hpc-6045nv-1r0y