# HP03S2400WJ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HP03S2400WJ
- **Manufacturer:** American Zettler
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hp03s2400wj
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hp03s2400wj#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Household Appliances, ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 125mA
- **Efficiency:** 78%
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 3 W
- **Size:** 1.46" L x 0.94" W x 0.59" H (37.0mm x 24.0mm x 15.0mm)
- **Type:** Enclosed
- **Voltage:** 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC