Part Number: HO 25-NSM-0000 Manufacturer: LEM USA Inc. Category: Sensors, Transducers Subcategory: Current Sensors Product URL: https://distyparts.com/product/ho-25-nsm-0000 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ho-25-nsm-0000#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/62/93/14629388-398-1147-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/62/98/14629879-398-1149-ND.jpg Summary: HO 25-NSM-0000 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LEM USA Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: HO 25-NSM-0000 is a current sensors from LEM USA Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Accuracy: ±1% Current: 25A For Measuring: AC/DC Frequency: DC ~ 250kHz Linearity: ±0.5% Mounting Type: Surface Mount Number of Channels: 1 Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Output: Ratiometric, Voltage Polarization: Bidirectional Response Time: 3.5µs Sensor Type: Hall Effect, Open Loop Voltage: 5V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/lem-usa-inc Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/current-sensors Canonical URL: https://distyparts.com/product/ho-25-nsm-0000