# HMM-572241-5-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HMM-572241-5-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hmm-572241-5-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hmm-572241-5-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Rating Plates
- **Color:** Silver
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 2.252" (57.20mm)
- **Material:** Polyester (PET)
- **Printer Name:** T312S
- **Width:** 0.950" (24.13mm)