# HMM-254127-10-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HMM-254127-10-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hmm-254127-10-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hmm-254127-10-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Industrial Applications
- **Color:** Silver
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 1.000" (25.40mm)
- **Material:** Polyester (PET)
- **Printer Name:** Ribbon Matrix
- **Width:** 0.500" (12.70mm) 1/2"