Part Number: HM78D-1210471MLFTR Manufacturer: TT Electronics/BI Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Arrays, Signal Transformers Product URL: https://distyparts.com/product/hm78d-1210471mlftr RFQ URL: https://distyparts.com/product/hm78d-1210471mlftr#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/91/70/65/9170655-987-1455-1-ND.jpg Summary: HM78D-1210471MLFTR is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TT Electronics/BI and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: HM78D-1210471MLFTR is a arrays, signal transformers from TT Electronics/BI. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating: 150 mA Current Saturation: 1.8 A DC Resistance (DCR): 570mOhm Max Height: 0.413" (10.50mm) Inductance: 470 µH Mounting Type: Surface Mount Number of Coils: 2 Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Shielding: Shielded Size: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) Tolerance: ±20% Distributor Offers: 1. Bristol Electronics | Stock: 150 | Availability: In Stock Inventory Summary: Distributor Count: 1 Total Stock: 150 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tt-electronics-bi Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/arrays-signal-transformers Canonical URL: https://distyparts.com/product/hm78d-1210471mlftr