# HM-254064-10-8A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HM-254064-10-8A
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hm-254064-10-8a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hm-254064-10-8a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Size:** 1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)