# HFT5000-30/15-0-65MM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HFT5000-30/15-0-65MM
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Heat Shrink Fabric
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hft5000-30-15-0-65mm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hft5000-30-15-0-65mm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Diameter:** 0.59" (15.0mm)
- **Length:** 2.559" (65.00mm)