# HDT-33GN-CD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HDT-33GN-CD
- **Manufacturer:** O.C. White Co.
- **Category:** Optical Inspection Equipment
- **Subcategory:** Lamps - Magnifying, Task
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hdt-33gn-cd
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hdt-33gn-cd#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Arm:** 33.00" (838.2mm)
- **Lamp:** Lamp, Flexible
- **Mounting Type:** Edge Clamp
- **Voltage:** 120V