# HBA35031-10P
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HBA35031-10P
- **Manufacturer:** Malico Inc.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/hba35031-10p
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/hba35031-10p#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Clip
- **Fin Height:** 0.394" (10.00mm)
- **Length:** 1.378" (35.00mm)
- **Material:** Aluminum Alloy
- **Material Finish:** Black Anodized
- **Package Cooled:** BGA
- **Shape:** Square, Fins
- **Type:** Top Mount
- **Width:** 1.378" (35.00mm)