# HA222H6Q34V16F300
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** HA222H6Q34V16F300
- **Manufacturer:** Nicomatic
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ha222h6q34v16f300
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ha222h6q34v16f300#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** Crimp
- **Color:** Blue, Individual
- **Connector Type:** Socket to Cable
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 5.90碌in (0.150碌m)
- **Features:** Screw Lock
- **Length:** 0.984' (300.00mm, 11.81")
- **Number of Positions:** 34
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)