Part Number: HA222H6Q20V16F300 Manufacturer: Nicomatic Category: Cable Assemblies Subcategory: Rectangular Cable Assemblies Product URL: https://distyparts.com/product/ha222h6q20v16f300 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ha222h6q20v16f300#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/99/67/80/996780-2645-HA222H6Q06V16F300-ND.pdf Summary: HA222H6Q20V16F300 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Nicomatic and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: HA222H6Q20V16F300 is a rectangular cable assemblies from Nicomatic. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Cable Termination: Crimp Color: Blue, Individual Connector Type: Socket to Cable Contact Finish: Gold Contact Finish Thickness: 5.90碌in (0.150碌m) Features: Screw Lock Length: 0.984' (300.00mm, 11.81") Number of Positions: 20 Number of Rows: 2 Pitch: 0.039" (1.00mm) Shielding: Unshielded Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/nicomatic Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/rectangular-cable-assemblies Canonical URL: https://distyparts.com/product/ha222h6q20v16f300