# H81200810000G
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H81200810000G
- **Manufacturer:** Amphenol Anytek
- **Category:** Terminal Block Accessories
- **Subcategory:** Wire to Board
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h81200810000g
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h81200810000g#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Current:** 37 A
- **Features:** Flange
- **Mating Orientation:** 45° (135°) Angle with Board
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Levels:** 1
- **Pitch:** 0.394" (10.00mm)
- **Positions Per Level:** 12
- **Voltage:** 300 V