Part Number: H3AKH-6006G Manufacturer: Assmann WSW Components Category: Cable Assemblies Subcategory: Rectangular Cable Assemblies Product URL: https://distyparts.com/product/h3akh-6006g RFQ URL: https://distyparts.com/product/h3akh-6006g#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/68/19/24/681924-M7LXK-2405K-ND.pdf Summary: H3AKH-6006G is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Assmann WSW Components and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: H3AKH-6006G is a rectangular cable assemblies from Assmann WSW Components. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Cable Termination: IDC Color: Gray, Ribbon Connector Type: Socket to Plug Contact Finish: Gold Contact Finish Thickness: 15.0碌in (0.38碌m) Features: Polarizing Key Length: 0.500' (152.40mm, 6.00") Number of Positions: 60 Number of Rows: 2 Pitch: 0.050" (1.27mm) Shielding: Unshielded Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/assmann-wsw-components Category Page: https://distyparts.com/category/cable-assemblies/rectangular-cable-assemblies Canonical URL: https://distyparts.com/product/h3akh-6006g